Prowadzenie biznesu to nie tylko sposób na zarobek. To również odpowiedzialność za otaczający nas świat i możliwość zmiany go na lepsze. Społeczna odpowiedzialność biznesu Grupy Żabka to jedna z głównych dziedzin działalności firmy, zmierzająca do jak najskuteczniejszej poprawy jakości życia konsumentów.

Grupa Żabka – nowoczesny ekosystem convenience

Czym charakteryzuje się działalność Grupy Żabka? Jej podstawowa aktywność związana jest z rozwojem sieci sklepów convenience, rozmieszczonych na terenie całej Polski. Obecnie otwartych jest ponad 8000 sklepów. Sklepy można znaleźć zarówno w największych aglomeracjach, jak i w niewielkich miejscowościach (nawet poniżej 1500 mieszkańców).

Sklepy należące do sieci Żabka funkcjonują na zasadzie franczyzy. Taki model biznesowy sprawia, że są one kierowane przez osoby prowadzące własne działalności gospodarcze, a które korzystają z dotychczasowego dorobku i doświadczenia Grupy Żabka. Dzięki ścisłej współpracy podmiotów, sklepy cieszą się wysoką rentownością i nieprzerwanym zainteresowaniem konsumentów.

Żabka – wielopłaszczyznowa odpowiedzialność

Grupa Żabka bardzo mocno akcentuje odpowiedzialność społeczną swojej aktywności. Obecnie odpowiedzialność ta oparta została na czterech filarach, takich jak:

  • Zrównoważony styl życia
  • Pozytywny wpływ na otoczenie
  • Odpowiedzialna organizacja
  • Zielona planeta

Filary te zmierzają do wyrabiania odpowiednich nawyków konsumenckich, aktywizowania społeczności lokalnej oraz tworzenia bezpiecznej, wiarygodnej przestrzeni pracy. Żabka, tak jak inne firmy ekologiczne, promuje też ekologiczne rozwiązania. Oznacza to np. korzystanie z materiałów możliwych do recyklingu i proces dekarbonizacji. Co ciekawe, biuro główne Żabki zasilane jest w 100% tzw. zieloną energią.

Grupa Żabka i jej raport ESG

Raport ESG to raport łączący takie kwestie, jak ochrona środowiska, społeczna odpowiedzialność biznesu oraz ład korporacyjny. Firma Żabka corocznie publikuje taki raport, w którym wykazuje szereg swoich działań objętych tematyką ESG. Co ciekawe, raport ESG z 2020 roku otrzymał główną nagrodę w konkursie Raporty Zrównoważonego Rozwoju.

Rozwój nowoczesnych technologii

Grupa Żabka angażuje się także w rozwój technologiczny na rzecz swojej działalności. Oprócz opracowania nowoczesnych narzędzi dla pracowników i franczyzobiorców, firma opracowała również aplikację Żappka dla klientów, pozwalającą im np. na gromadzenie wymiennych punktów za dokonywane przez nich zakupy.

Jednym z najnowszych przejawów technologicznej aktywności Grupy są sklepy Żabka Nano, będące placówkami w pełni autonomicznymi, w których sprzedaż odbywa się bez udziału kasjera. Sklepy te otwarte są codziennie przez 24 godziny na dobę.

Nowoczesna, odpowiedzialna firma

Grupa Żabka podejmuje w swoich aktywnościach tematykę odpowiedzialności, ale i także ekologii. Jak wszystkie firmy ekologiczne, Żabka korzysta m.in. z możliwości recyklingu i zielonej energii. Dzięki temu Grupa nie tylko oferuje klientom najwyższej jakości usługi, ale wywiera też pozytywny wpływ na otoczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj