Jesień i zima to szczególnie trudny czas dla naszych włosów. Złe warunki atmosferyczne takie jak wiatr i mróz oraz konieczność noszenia czapki negatywne wpływają na kondycję włosów i ich elektryzowanie się. Problem ten u części osób potrafi utrzymywać się nawet w ciepłych miesiącach. Jakie są więc najlepsze sposoby na elektryzujące się włosy i co robić by ujarzmić niesforną czuprynę?

Przyczyny elektryzowania się włosów

Jest to zjawisko całkowicie naturalne. Zachodzi ono wtedy gdy włosy pod wpływem siły wywołanej tarciem mechanicznym o inny materiał (np. czapkę) naładowują się dodatnio, a co za tym idzie odpychają się od siebie i podnoszą. Jest to proste prawo fizyki z, którym na szczęście można walczyć.

Elektryzowaniu się włosów w głównej mierze sprzyja brak nawilżenia, ponieważ suche i szorstkie włosy są dużo bardziej podatne na działanie tego zjawiska. Również nieprawidłowe czesanie włosów oraz zbyt częste używanie suszarki może sprzyjać elektryzowaniu.

Jak walczyć z elektryzującymi się włosami

Elektryzujące się włosy to prawdziwa zmora wielu z nas. Istnieją na szczęście łatwe sposoby, dzięki którym możemy zminimalizować lub całkowicie zatrzymać to zjawisko. Podstawowym zabiegiem niwelującym elektryzowanie jest po prostu pielęgnacja włosów oraz każdorazowe nakładanie odżywki zaraz po myciu włosów. Raz w tygodniu można pokusić się o użycie mocno nawilżającej maski, co nie powinno zbytnio obciążyć włosów, a na pewno odżywi je i wzmocni.

Na rynku znaleźć możemy również specjalne spray niwelujące elektryzowanie się włosów oraz utrwalające fryzurę. Jeśli nie chcemy jednak wydawać pieniędzy to powinien nam wystarczyć zwykły lakier do włosów. Kosmyki spryskane lakierem będą cięższe a cała fryzura ujarzmiona.

Elektryzujące się włosy bardzo nie lubią również stylizacji na ciepło. Jeśli już musisz wysuszyć swoje włosy, to lepiej zrobić to przy użyciu chłodnego nawiewu lub przy użyciu specjalnej suszarki z jonizacją, która ma za zadanie zapobieganie puszeniu się i elektryzowaniu włosów. Do czesania natomiast najlepiej jest używać szczotki z naturalnego włosia, która nie wywołuje tarcia.

Jeśli szukasz natychmiastowego sposobu elektryzujące się włosy to bardzo dobrym rozwiązaniem jest przygładzenie ich odrobiną kremu do rąk roztartego w dłoniach. Jest to oczywiście rozwiązanie jednorazowe i awaryjne. Ważne jest by nie użyć zbyt dużej ilości kosmetyku, który przetłuściłby włosy.

Elektryzujące się włosy mogą być utrapieniem jednak walka z nimi nie musi być z góry przegrana. Bardzo ważna jest codzienna pielęgnacja, która nie pozwoli włosom przesuszać się i ułatwi kontrolę nad nimi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj