Wygodna i piękna – taka jest sofa chesterfield z funkcją spania. Wahasz się? Rozłóż się wygodnie, a ja opowiem ci o tym stylowym meblu.

Piękna, z klasą, ekstrawagancka sofa chesterfield to mebel nadający stylu każdemu wnętrzu. Charakterystyczne pikowania, zaokrąglone podłokietniki, odważne kolory sprawiają, że obok mebla nie można przejść obojętnie. Trudno też znaleźć miejsce, w które się nie wpasuje. Może posłużyć jako ozdoba salonu, ale także gabinetu i biura. Będzie pięknie zdobić minimalistyczne wnętrze i pysznić się dumnie w przestrzeniach typu glamour.

Stylowa sofa z funkcją spania

Jest w niej jednak coś, co poruszy nie tylko gusta uwielbiające piękno, ale te praktyczne, ceniące wygodne rozwiązania. Cóż to jest? A więc funkcja spania. Pozwoli rozprostować nogi, umościć się wygodnie, oglądać telewizję na leżąco, relaksować się, spać. Może pełnić w nocy funkcję łóżka, albo okazjonalnie być dodatkowym miejscem do spania dla gości. To właśnie stylowa sofa chesterfield z funkcją spania. A rodzajów jest kilka…

Sofa z funkcją spania codziennego

Sofa chesterfield canon z funkcją spania codziennego 4.os

Sofa chesterfield canon z funkcją spania codziennego 4.os (foto: Idealmeble.pl)

Jedno, że sofy chesterfield są wyposażone w funkcje spania. Drugie, że w możemy w nich dowolnie wybierać i dopasować do naszych potrzeb. Zacznijmy od tej do spania codziennego, która sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach, gdzie mebel w dzień pełni funkcję dekoracyjnej sofy, a w nocy zmienia się w wygodne łóżko. Ten model posiada wytrzymały, solidny stelaż, który nie ugnie się i nie zniszczy przy codziennym składaniu oraz rozkładaniu mebla. Co ważne, posiada gruby 11 cm materac (najgrubszy z dostępnych w tego rodzaju sofach), który wyposażony jest dodatkowo w sprężyny bonellowe. Dzięki temu komfort używania rozkładanej sofy do codziennego spania jest naprawdę wysoki.

Wózkowa funkcja spania

Sofa chesterfield normal relax z funkcją spania

Sofa chesterfield normal relax z funkcją spania (foto: www.idealmeble.pl)

Do wyboru mamy także sofę z funkcją spania wózkową, która często wykorzystywana jest w narożnikach. Z dołu mebla wysuwana jest szuflada, którą należy pociągnąć do siebie. Wówczas rozłoży się przestrzeń, na której znajduje się materac. Z jednej strony pozostają poduszki siedziska, z drugiej miejsce do leżenia. W przypadku tego mebla uzyskujemy dużą, wygodną powierzchnię spania. Musimy jednak pamiętać, że jeśli chcemy uzyskać powierzchnię spania o wielkości 200 cm, to musimy kupić sofę o długości 260 cm. Istnieje możliwość zastosowania tej funkcji w szezlongach. Wówczas długość mebla może wynieść 230 cm.

A może sofa z tzw. belgijką?

Sofa chesterfield normal w skórze z funkcja spania

Sofa chesterfield normal w skórze z funkcja spania/ foto: Idealmeble.pl

W sofach z funkcją spania stosowana jest także tzw. beglijka. Konstrukcja przypomina nieco łózko polowe. Aby „odkryć” tę funkcję należy zdjąć zewnętrzne poduszki (na siedzisku) a następnie wyciągnąć metalowy stelaż. Wykorzystywana jest w klasycznych sofach. A bryła mebla nie ma ruchomych elementów. Ten typ mebla pięknie się prezentuje, ale funkcja spania zwykle wykorzystywana jest okazjonalnie.

W przypadku sofy z funkcją spania, tak jak i sofach klasycznych, mamy do wyboru bogactwo barw, wzorów. Dzięki temu możemy cieszyć się nie tylko pięknem mebla, ale także jego funkcjonalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj