Chwilę temu cieszyliśmy się wakacji, a tu już za niespełna dwa tygodnie przyjdzie nam śpiewać kolędy. Jak co roku czas zdaje się biec jeszcze szybciej i jak co roku niezmiennie wigilia zmusza nas do refleksji i zatrzymania się w tym pędzie na kilka chwil spędzonych przy stole z rodziną. Dziś opowiem Wam, o tym skąd się bierze świąteczna magia i wytłumaczę dlaczego moim zdaniem to stoły do jadalni na Święta odgrywają tak ważną rolę!

Jest taki dzień… i warto się do niego przygotować!

Nie od dziś wiadomo, że Święta są dla nas Polaków czymś szczególnie wyjątkowym. To ten czas, który wielu z nas wspomina najlepiej, wracając pamięcią do najpiękniejszych chwil przy choince, karpi i bogato zastawionym stole. Problem pojawia się jednak przy samej organizacji takiej wieczerzy. Jak się zwykło mówić, gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść – to powiedzenie doskonale obrazuje nasz proces przygotowania rodzinnej wigilii, kiedy to w ostatniej chwili okazuje się, że nic nie jest gotowe i choć chętnych do pracy jest na pęczki, to całe przygotowania idą zaskakująco wbrew wszelkim wcześniej założonym planem. Co ważne, często w tych przygotowaniach skupiamy się na samej wieczerzy, zupełnie zapominając o przygotowaniu otoczenia. Nic tak nie buduje świątecznego klimatu, jak dobrze wykorzystane dekoracje, oraz oczywiście odpowiednie stoły do jadalni na Święta.

Centrum świątecznych spotkań – Twój stół

Skoro jesteśmy już przy świątecznej oprawie, mogę przejść do meritum dzisiejszego tematu, czyli do naszego świątecznego stołu. To właśnie on jest centralnym miejscem spotkań, zarówno w symbolicznym, jak i stricte praktycznym znaczeniu. Ważne jest więc to, by poświęcić mu odrobinę uwagi i przygotować go przed samymi Świętami. Nie chodzi mi tu tylko ozdoby i wszelkiego rodzaju wigilijne tradycjonalia, jak choćby biały obrus i sianko, a raczej o całkiem przyziemną kwestię, jaką jest odpowiedni wybór stołu. Dobry stół powinien pomieścić wszystkich gości bez ścisku i niepotrzebnych roszad, a przy tym powinien wpasowywać się w wystrój i charakter wnętrza. Dobre stoły do jadalni na Święta to z pewnością stoły rozkładane, które możemy z łatwością powiększyć w miarę potrzeb, jak choćby przy okazji Świąt, gdy spodziewamy się większej ilości gości. Dodatkowo większy stół to również większa przestrzeń na dania, których jak wiemy, koniecznie musi się zmieścić wigilijnego wieczoru, aż 12. Pomyśl, o tym i wybierz zawczasu stół, który zagwarantuje komfort Tobie i wszystkim świątecznym przybyszom

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here