Każdy, kto od czasu do czasu ogląda amerykańskie produkcje filmowe, zna atrakcje dziecięcych imprez w iście meksykańskim stylu, czyli piniaty. Kolorowa kultura tego południowoamerykańskiego kraju ma jednak o wiele więcej do zaoferowania i może być doskonałą inspiracją do zorganizowania barwnej imprezy urodzinowej. Na takim przyjęciu wszyscy będą bawić się wspaniale.

Atrakcje obowiązkowe, czyli kilka słów o piniacie

Duża kukła wykonana z papieru w odcieniach tęczy, z której wysypują się cukierki to świetna rozrywka dla maluchów, ale możemy być pewni, że zabawą polegającą na rozbiciu krepowego stwora nie pogardzą też dorośli. Piniate możemy zrobić sami, jednak jest to dosyć trudne i czasochłonne zajęcie. Z tego względu lepiej poszukać gotowego produktu. W sieci znajdziemy piniaty nawiązujące swoim kształtem do znanych, bajkowych postaci, jak również zwierząt, owoców, czy gwiazd. Cała atrakcja polega na tym, by osoba obchodząca urodziny z zasłoniętymi oczami oraz kijem w ręku, roztrzaskała kukłę wypełnioną słodkościami, a to wcale nie jest takie łatwe i towarzyszy temu mnóstwo śmiechu. Sama piniata na meksykańską imprezę to za mało, dlatego warto pomyśleć o dekoracjach utrzymanych w tej estetyce, ale także daniach typowych dla tego kraju.

Szalona zabawa w rytmie marakasów

Goście poza interesującym towarzystwem oraz ciekawą atrakcją w czasie imprezy oczekują również pięknych ozdób, smacznego jedzenia i muzyki. Do piniat idealnie pasują ogromne sombrera oraz poncza w charakterystyczne wzory. Na takim przyjęciu nie powinno zabraknąć także kaktusów. Ponadto na stole muszą znaleźć się nachosy z salsą pomidorową lub guacamole, tortille, enchilada, czy też pikantne tacos. Oczywiście te dnia mogą być podane w wersji dziecięcej bez ostrej papryczki. Takie konkrety będą miłą odmianą dla słodyczy, którymi wypchane są kolorowe, zabawne piniaty. Całość wspaniale podkreśli muzyka wygrywana przez stylowych, wąsatych mariachi. Przedstawiona tu propozycja może być dowolnie modyfikowana w zależności od naszych możliwości, potrzeb i wieku solenizanta.

Zabawne akcenty, szalona rozrywka w postaci papierowej kukły oraz doskonałe jedzenie to przepis na idealną imprezę. Jeśli nie mamy zbyt wiele czasu na organizację takich urodzin, możemy okroić plan do minimum. Ważne, by pojawiła się główna atrakcja w postaci wspomnianej tu wiele razy piniaty, która podbije serca gości i sprawi, że wszyscy na długo zapamiętają cudowne przyjęcie w stylu meksykańskim. Dobry pomysł to połowa sukcesu, a odrobina fantazji zapewni fantastyczne efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj