Boom na seriale kryminalne zaczął się od filmów takich, jak „The Sopranos” czy „The Wire”. O ile pierwszy z nich można traktować również jako film obyczajowy, to drugi absolutnie wpisuje się w gatunek seriali, które trzymają w napięciu, zaskakują zwrotami akcji i wciągają tak, że kilka godzin umyka w mgnieniu oka. Jakie jeszcze pozycje warto zobaczyć?

„The Wire”

„The Wire” to nie tylko świetny serial kryminalny, ale również produkcja, która na stałe wpisała się w kanon najlepszych seriali. Jego akcja rozgrywa się w Baltimore, gdzie grupa stróżów prawa wypowiada wojnę lokalnym bossom narkotykowym. To klasyczna historia oparta na motywie walki dobra ze złem, która została przedstawiona oczami policjantów, wrogich dilerów narkotykowych, ale i osób uzależnionych. W fabule przeplatają się wątki biurokracji i działalności mediów oraz motyw zbrodni i kary. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla fanów mocnych wrażeń.

„True Detective”

Trzy odrębne historie pełne zagadek, niepokoju oraz tajemnic. Szczególnie warty polecenia jest pierwszy sezon, w którym główne role odgrywają Woody Harrelson i Matthew McConaughey, a za reżyserię odpowiada Nic Pizzolatto. Pierwsza seria zachwyca zdjęciami pełnymi mrocznego klimatu oraz wielowątkową fabułą związaną z tajemniczym morderstwem. Tłem dla wydarzeń serialu są bagniste okolice Luizjany. To produkcja, która na długo pozostaje w pamięci.

„The Sopranos”

„The Sopranos” to amerykański serial, który został stworzony przez Davida Chase’a. Fabuła produkcji opowiada o losach Tony’ego Soprano, który jest gangsterem amerykańsko-włoskiego pochodzenia. Bohater boryka się z wieloma trudnościami nie tylko związanymi z życiem przestępczym, ale także ze zwykłą codziennością – problemami osobistymi i rodzinnymi.

„Luther”

„Luther” jest brytyjskim serialem kryminalno-psychologicznym. Główną rolę odgrywa w nim Idris Elba, który wciela się w detektywa policyjnego. Fabuła serialu jest wielowątkowa. Detektyw musi radzić sobie nie tylko z rozwiązaniem wielu spraw policyjnych w stolicy Wielkiej Brytanii, ale także mierzysię z wyjątkowo nieuchwytnym i inteligentnym mordercą, który popełnił zbrodnię idealną. Serial ma 5 sezonów, a wyprodukowało go studio BBC.

„Mindhunter”

Lata 80. to moment, w którym zostało stworzone pojęcie „seryjnych morderców”. „Mindhunter” opowiada historię detektywów, których zadaniem było poznanie mechanizmu postępowania najgroźniejszych przestępców. Seria jest oparta na książce kryminalnej z 1995 roku – „Mindhunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit”, autorstwa Jona E. Douglasa oraz Marka Olshakera. Reżyserią poszczególnych odcinków zajęli się Joe Penhall, Charlize Theron i David Fincher. W role główne wcielili się Jonathan Groff, Holt McCallany i Anna Torv.

„Sherlock”

„Sherlock” to brytyjski serial kryminalny, którego fabuła jest oparta na kryminałach Sir Arthura Conana Doyle’a. W rolach głównych występują Benedict Cumberbatch i Martin Freeman, którzy wcielają się kolejno w role Sherlocka Holmesa i Johna Watsona. Serial został wyprodukowany przez BBC Studio.

Gdzie oglądać najlepsze seriale?

Przede wszystkim na tematycznych kanałach telewizyjnych dostępnych na żywo, na przykład w telewizji online. Dzięki kilku kliknięciom można oglądać ulubione tytuły, takie jak „The Sopranos”, „The Wire” czy „Sherlock” na dowolnym urządzeniu. Telewizja online jest elementem oferty najbardziej znanych dostawców, takich jak INEA, Orange i T-Mobile, dlatego zwykle wiąże się z atrakcyjnym pakietem cenowym.

Szczególnie godna uwagi jest oferta INEA. Dzięki aplikacji mobilnej można korzystać z usługi, takiej jak telewizja online w telefonie. Jest to bardzo przydatna opcja, ponieważ dzięki technologii Miracast można transmitować poszczególne programy na ekran telewizora. Ponadto, telewizja w telefonie może być uruchomiona na trzech urządzeniach jednocześnie – smartfonach, tabletach lub komputerach. Telewizja w telefonie to dobry sposób, żeby śledzić najlepsze seriale kryminalne oraz ponad 100 innych kanałów na żywo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj