Szczupła sylwetka to symbol zdrowia i dobrego samopoczucia. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na poświęcanie wolnego czasu i spędzanie go na siłowniach. Przeciętny trening trwa zwykle około godziny. Podczas takiego wysiłku jesteśmy w stanie spalić średnio 350 kcal w zależności od wybranej aktywności. Tymczasem okazuje się, że jest sposób, by zadbać o sylwetkę, zrzucić zbędne kilogramy i przyspieszyć metabolizm bez spędzania długiego czasu na siłowni. Poznaj trening EMS i dowiedz się, jak wygrać walkę o idealną figurę. 

Trening EMS – zasada działania

Trening EMS zyskuje coraz większą popularność ze względu na szybkie efekty i krótki czas, który trzeba poświęcić ćwiczeniom. Opiera się na elektrostymulacji mięśni, która już od dawna wykorzystywana jest w fizjoterapii. Podczas treningu wybrane partie ciała są dodatkowo stymulowane, co przekłada się na ponad 150 razy więcej napięć mięśni niż podczas tradycyjnego treningu. Właśnie z tego powodu na ćwiczenia możesz poświęcić jedynie 30 minut, co odpowiada niemal dwugodzinnemu wysiłkowi na siłowni. 

Efekty treningu EMS

Trening EMS nie tylko pomoże Ci pozbyć się zbędnych kilogramów, lecz także wpłynie na wiele innych kwestii. Przede wszystkim przyczyni się do zniwelowania cellulitu, z którym walczy tak wiele kobiet. Dodatkowo poprawi wydolność organizmu i wesprze budowę masy mięśniowej. Co ważne, trening przyspiesza metabolizm oraz łagodzi bóle pleców. Warto też wiedzieć, że ten rodzaj aktywności nie obciąża stawów, co niestety często dzieje się podczas ćwiczeń na siłowni. Podczas jednej serii treningu EMS spalisz do 500 kcal w 30 minut. Nie możemy zapomnieć też o dawce endorfin – po treningu EMS będziesz czuć się wyśmienicie!

Jak wygląda trening EMS?

Trening EMS odbywa się pod okiem doświadczonego trenera personalnego. Ćwiczenia dopasowywane są do Twoich możliwości oraz oczekiwanych efektów. Przed treningiem należy założyć specjalny strój, wyposażony w elektrody, stymulujące Twoje mięśnie. Następnie rozpoczynamy krótką rozgrzewkę. Kolejnym etapem są ćwiczenia siłowe oraz cardio. Po treningu następuje wyciszenie organizmu i krótka seria ćwiczeń rozciągających. 

Trening EMS – gdzie i za ile?

Coraz więcej miejsc oferuje swoim klientom trening EMS. W Warszawie warto odwiedzić studio urody Bodybar, gdzie doświadczeni trenerzy chętnie przeprowadzą z Tobą próbne ćwiczenia bez dodatkowych opłat. W tym miejscu możesz także wypożyczyć strój, który jest niezbędny do wykonywania ćwiczeń. Jeśli trening próbny przypadnie Ci do gustu, masz szansę na wykupienie karnetu w korzystnej cenie. Kwota ta będzie jeszcze niższa, jeśli zdecydujesz się ćwiczyć w parze z przyjaciółką lub partnerem. Koszt pojedynczego treningu dla jednej osoby to 150 zł – w przypadku pary 120 zł za osobę, natomiast miesięczny pakiet czterech treningów to kwota 549 zł. Im więcej treningów, tym kwota pojedynczej sesji jest niższa. Pełny cennik odnajdziesz na stronie Bodybar.

Trening EMS to doskonały sposób na uzyskanie i utrzymanie idealnej sylwetki bez konieczności poświęcania na to mnóstwa czasu. Już dziś pomyśl o swoim zdrowiu – zapisz się na próbny trening EMS. Zawalcz o lepszą wersję siebie!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj