Wyróżniające się atrakcyjnym kształtem, ciekawą kolorystyką, a nierzadko również przyjemnym zapachem świecie ozdobne to klasyczny element dekoracyjny, który powszechnie wykorzystuje się do aranżacji wielu typów pomieszczeń mieszkalnych. Świece pomagają w zdobieniu sypialni, łazienek, przedpokojów, a niekiedy również salonów czy jadalni. Ich duża różnorodność pozwala wybierać modele idealnie komponujące się z preferowanym stylem aranżacji wnętrza domu.

Klasyczne rozwiązania

Świece proste – to jedna z podstawowych, najczęściej wybieranych wersji świec ozdobnych. Cechą charakterystyczną takich świec jest smukły, wyraźnie wydłużony, niekiedy lekko zwężający się ku górze kształt. Przedmioty tego typu występują w dużej różnorodności kolorów i są idealnym dopełnieniem dla klasycznych świeczników metalowych czy ceramicznych. Warto ustawiać je na powierzchni dużych stołów, a także na drewnianych komodach lub innych przystosowanych do tego celu meblach. Są doskonałym uzupełnieniem świątecznych aranżacji, zwłaszcza jeśli sięgniemy po ich odpowiednie wersje.

Zdecydowane dodatki

Świece pieńkowe – to specyficzna, dość masywna wersja świec ozdobnych, która cieszy się równie dużą popularnością, jak świece proste. Charakterystyczny walcowy kształt świec doskonale komponuje się z nowoczesnymi świecznikami szklanymi o cylindrycznym kształcie. Pieńkowe świece ozdobne będą pasowały również do transparentnych wazonów. Dzięki dużej różnorodności dostępnych wersji kolorystycznych znalezienie świecy dopasowanej do wystroju konkretnego pomieszczenia mieszkalnego nie powinno sprawić nikomu większych trudności.

Oryginalne formy

Świece kule – to nieco mniej popularny, ale niezwykle atrakcyjny typ świec o wysokim potencjalne dekoracyjnym. Kule sprawdzają się zarówno w klasycznie urządzonych wnętrzach mieszkalnych, jak i w nowoczesnych salonach, sypialniach czy łazienkach. Ze względu na specyficzny kształt do ich wyeksponowanie potrzebne są odpowiednie rodzaje świeczników lub dekoracyjnych podstawek szklanych, ceramicznych czy metalowych. W połączeniu z taką podstawką kuliste świece ozdobne zyskują niezwykle atrakcyjny charakter, stając się ważnym elementem dekorującym wnętrze wybranego pomieszczenia.

Na rynku produktów dekoracyjnych znajdziesz również kilka innych typów świec dedykowanych współczesnym wnętrzom mieszkalnym. Są to m.in. pływające świece do wazonów, podgrzewacze o funkcji dekoracyjnej czy świece elektryczne typu LED, które wyposażono w funkcję migotania i swobodnej zmiany koloru świecenia. Ten ostatni model świec ozdobnych może być dobrym wyborem dla osób, które drażni zapach topiącej się parafiny lub wosków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here