Komody stanowią nie tylko funkcjonalny element w domu, ale pełnią też ważne funkcje dekoracyjne. Powinny dobrze współgrać z wnętrzem, oferować potrzebne miejsce do przechowywania rzeczy, ale jednocześnie nie przytłaczać przestrzeni. Czy taki mebel w ogóle istnieje? Oczywiście, że tak, ale diabeł tkwi w szczegółach. Zobacz, co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, decydując się na zakup komody do salonu!

Zakup komody do salonu – najważniejsze parametry przy wyborze

Komody to jedne z tych mebli, których nie może brakować w żadnym mieszkaniu. Czasem będą stanowiły konieczny element wyposażenia do przechowywania niezbędnych rzeczy, innym razem będą dodatkowym zabezpieczeniem i ozdobą dla reszty. Wybór komody do salonu nigdy nie jest jednak oczywisty. Przede wszystkim na początku warto zastanowić się, do czego ma być używany taki mebel. Czy szukamy czegoś do przechowywania eleganckiej zastawy stołowej lub kieliszków do wina? A może bardziej interesują nas komody pokojowe, które są całkowicie zabudowane tak, aby zawartość pozostała dla gości tajemnicą?

Wszystkie powyższe aspekty zależą wyłącznie od indywidualnych preferencji domowników. Niemniej jednak w każdym przypadku warto zwrócić uwagę na kilka tych samych parametrów. Do najważniejszych należą:

  • pojemność przechowywania,
  • materiały, z których wykonane są meble,
  • liczba szuflad i szafek,
  • układ komody,
  • umiejscowienie drzwiczek,
  • rodzaj frontów,
  • rodzaj nóżek.

Bezsprzecznie najważniejszym aspektem jest jakość wykonania. Pozytywną rekomendacją w tym zakresie będzie doświadczenie danej firmy, opinie klientów oraz profesjonalne sesje zdjęciowe oferowanych mebli. Najwyższej jakości komody z szufladami i nie tylko znajdziesz na stronie producenta Uniqform w tym miejscu: https://uniqform.pl/komody.

Unikalne komody do salonu. Jaki mebel wybrać?

Komody – nowoczesne czy klasyczne?

Pod względem stylistycznym unikalne komody można spotkać w każdym stylu. Od lat dominuje styl skandynawski, jednak widać już pewnego rodzaju znużenie nim. Pragniemy, aby nasze mieszkanie wyglądało atrakcyjnie i by było proste oraz funkcjonalne, ale niekoniecznie całkowicie powtarzalne. Z tego powodu uwaga klientów podąża ostatnio za innymi stylami. Z jednej strony interesują nas oryginalne komody w stylu klasycznym i art deco. Lubujemy się w odcieniach orientu, nawet jeśli geograficznie jest nam bardzo bliski. Nie brakuje komód zaprojektowanych z myślą o prezentowaniu motywów prowansalskich, rustykalnych czy plażowych typu hampton.

Z drugiej strony popularnością cieszą się także całkowite alternatywy względem powyższych propozycji. Designerskie komody, które nawiązują do minimalizmu i futuryzmu architektonicznego, mogą być idealną ozdobą modernistycznego wnętrza. Jeśli lubimy kłaść akcent na technologię i innowacje, komody nowoczesne powinny być strzałem w dziesiątkę! To meble, które potrafią umiejętnie bawić się kształtami, a nawet grawitacją, sprawiając tym samym, że każdy, kto odwiedzi domowników, będzie zaskoczony oryginalnym pomysłem. Komoda może być też wyposażona w dodatkowe oświetlenie LED, które nie tylko tworzy klimatyczną atmosferę w pokoju, ale ma wiele walorów praktycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj