Późna wiosna, a także lato i wczesna jesień stanowią wyjątkowo radosny czas. Chodzi tu nie tylko o rozkwitającą przyrodę i sprzyjającą pogodę, ale również fakt, że ten czas jest najczęściej wybierany przez narzeczonych do zawarcia związku małżeńskiego. Jeśli wybierasz się na wesele jako gość – musisz odpowiednio przygotować się do tego wydarzenia!

Nie szykuj się na ostatnią chwilę

Przede wszystkim jeśli otrzymujesz zaproszenie ze znacznym wyprzedzeniem – nie czekaj z przygotowaniami do wesela do ostatniej chwili. To sprawi, że będziesz szykować się w nerwowej atmosferze, podejmując nie do końca trafne decyzje, a w efekcie – pójdziesz na wesele w kiepskim nastroju.

Przygotowania rozpocznij co najmniej kilka tygodni wcześniej. To wystarczający czas, by wybrać kreację, a jednocześnie zachować zbliżoną sylwetkę. W sezonie ślubnym możesz także napotkać pewne trudności, gdy zechcesz umówić się do kosmetyczki lub fryzjera w dniu wesela. Warto umówić taką wizytę z wyprzedzeniem!

Strój to podstawa

Jedną z najważniejszych kwestii, o jakie musisz zadbać, jest oczywiście Twój strój. Choć wesele to czas państwa młodych i to oni powinni lśnić na tle innych – wciąż możesz zadbać o estetykę. Pamiętaj o najważniejszych kwestiach: Twój ubiór nie powinien być nazbyt wyzywający, a także utrzymany w innej kolorystyce niż biel. Ta barwa jest zarezerwowana wyłącznie dla panny młodej!

Wybierając kreację, możesz poszukać inspiracji związanych z tym, co będzie modne w bieżącym sezonie. Pamiętaj jednak, że jeśli najnowsze trendy nie do końca Ci odpowiadają, możesz wybrać nieco inny strój. W końcu najważniejsze, byś czuła się w nim dobrze!

Pamiętaj także o wyborze odpowiedniego obuwia. Wygodne buty do sukienek zapewnią Ci możliwość całonocnej zabawy bez otarć i bólu. Dodatkowo, po zakupie obuwia, która wydaje Ci się być komfortowe – koniecznie ponoś je trochę w domu lub w innym miejscu, w którym buty nie ulegną uszkodzeniu. Tylko w ten sposób możesz przekonać się, czy buty będą rzeczywiście wygodne podczas całonocnej imprezy.

Wizyta u kosmetyczki i fryzjera – tak czy nie?

Kolejną kwestią, o którą musisz zadbać, jest umówienie ewentualnej wizyty u kosmetyczki i fryzjera. Dlaczego jest to ewentualność? Bowiem wiele pań woli samodzielnie przygotować makijaż i fryzurę. Jeśli znajdujesz się w tym gronie – nic nie stoi na przeszkodzie, byś zadbała o siebie sama. Jednak jeżeli wolisz, by przed imprezą zajął się Tobą ktoś inny – taka opcja także jest w porządku. W tym drugim przypadku pamiętaj jednak, by zadbać o wcześniejszą rezerwację terminu, zwłaszcza jeśli wesele ma odbyć się w sobotę. W te dni większość zakładów fryzjerskich i kosmetycznych pracuje krócej!

Zabierz ze sobą dobry humor!

Ostatnią, lecz nie mniej istotną kwestią do zabrania na wesele jest dobry humor. Wyśpij się dobrze w noc poprzedzającą imprezę, zjedz lekkie śniadanie i (ewentualnie) nieduży obiad. Zrelaksuj się i przygotuj w spokoju – tak przygotowana z pewnością spędzisz całą imprezę w szampańskim nastroju, bawiąc się w gronie bliskich Ci osób!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj