Wiosna to doskonały moment na porządki w kuchni. Sprzątając ją, warto przejrzeć posiadane akcesoria i zastanowić się, jakiego rodzaju gadżetów tam brakuje. Podpowiadamy, w jakie przybory do kuchni warto się zaopatrzyć.

Praktyczne przybory kuchenne ze stali nierdzewnej

Wiosenny przegląd przyborów kuchennych — czego nie może zabraknąć w żadnej kuchni?

Kompletując listę niezbędnego kuchennego wyposażenia, warto aby znalazły się na niej przybory kuchenne ze stali nierdzewnej, takie jak na przykład garnki ze stali nierdzewnej. To materiał, który doskonale sprawdza się w tym pomieszczeniu. Do jego niewątpliwych atutów można zaliczyć między innymi odporność na uszkodzenia mechaniczne, takie jak ścieranie czy zarysowania. Mimo intensywnego użytkowania zestaw przyborów kuchennych ze stali nierdzewnej z czasem nie blaknie, nie odbarwia się i nie rdzewieje. Tym, co wyróżnia ten materiał, jest także to, że nie pochłania on zapachów i jest odporny na zaplamienia, a co za tym idzie — łatwy w utrzymaniu w czystości. Zestaw przyborów kuchennych, do których produkcji została wykorzystana stal nierdzewna, w znaczącej części przypadków nadają się do mycia w zmywarce. Jakiego rodzaju akcesoriów wykonanych z tego materiału nie może zabraknąć w żadnej kuchni? Niezwykle funkcjonalnymi naczyniami są rondle. Mianem tym określa się niskie, średnio głębokie garnki z pojedynczym uchwytem. Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas robienia sosów, czy gotowania mleka. Aby ułatwić sobie korzystanie z rondla, należy zaopatrzyć się w pokrywki do garnków. To praktyczne akcesoria kuchenne, które znacząco przyspieszają gotowanie się potraw i ułatwiają ich duszenie. Z powodzeniem można ich używać także do odcedzania makaronu.

Naturalne przybory kuchenne drewniane

Wiosenny przegląd przyborów kuchennych — czego nie może zabraknąć w żadnej kuchni?

Szukając uniwersalnych akcesoriów, które będą się dobrze sprawdzały w każdym wnętrzu — czy to klasycznym, czy nieco bardziej nowoczesnym, warto zaopatrzyć się w przybory kuchenne drewniane. To ponadczasowe wyroby, które nigdy nie wychodzą z mody. Drewno jest w pełni naturalnym, przyjaznym zdrowiu materiałem. Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji, które mogłyby przeniknąć do gotowanych potraw. Przybory kuchenne retro tego typu, jeżeli zostaną odpowiednio zabezpieczone przed pierwszym użyciem (do tego celu można użyć zarówno oliwy z oliwek, jak i oleju rzepakowego czy octu jabłkowego), niestraszny będzie im kontakt z wodą, tłuszczem czy rozgrzanymi powierzchniami. Z drewna produkuje się rozmaite przybory kuchenne — od łyżek i łopatek, przez deski do krojenia, aż po stolnice czy wałki do ciasta. Ciekawą alternatywą dla tego typu akcesoriów mogą być przybory kuchenne bambusowe. Są one lekkie, niezwykle wytrzymałe, nie odbarwiają się i nie pochłaniają zapachów. W przeciwieństwie do drewna nie pochłaniają wilgoci.

Designerskie przybory kuchenne silikonowe

Wiosenny przegląd przyborów kuchennych — czego nie może zabraknąć w żadnej kuchni?

W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością cieszą się przybory kuchenne silikonowe. Trudno się temu dziwić — mają one całe mnóstwo zalet. Takie kolorowe przybory kuchenne są odporne na temperatury w zakresie od -40 do +260 stopni Celsjusza. Sprawia to, że można ich używać zarówno do zamrażania, jak i pieczenia. Akcesoria z silikonu nie pochłaniają zapachów i nie zmieniają smaku potraw. Są w pełni bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Tym, co je charakteryzuje, jest także elastyczność oraz właściwości nieprzywierające. W jakiego rodzaju silikonowe przybory kuchenne warto się zaopatrzyć? Gwarancją codziennych sukcesów w gotowaniu będą między innymi specjalne łapki chroniące dłonie przed poparzeniem podczas podnoszenia pokrywy garnka. Niemniej praktyczne są silikonowe pędzelki, które można wypełnić olejem, płynną czekoladą czy dżemem. Doskonale sprawdza się one podczas smarowania naczyń tłuszczem, marynowania mięsa czy dekorowania wypieków.

Wybierając przybory kuchenne metalowe czy przybory kuchenne miedziane, warto postawić na solidnie wykonane akcesoria od renomowanych producentów. Dzięki temu można mieć pewność, że posłużą one przez długi czas, zachowując swoje cenne właściwości i ciesząc oko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj