Zęby, jak wiadomo, są wizytówką każdego człowieka. Badania potwierdzają, że jedną z pierwszych rzeczy, na które zwracamy uwagę, jest właśnie uśmiech. Jeśli uśmiech będzie zdrowy, z pewnością będzie to jedna z rzeczy, które zaważą o naszym powodzeniu w danym przedsięwzięciu – jeśli chodzi przykładowo o kontakty biznesowe, bądź powodzenie u płci przeciwnej.

Wybielanie zębówWybielanie zębów

W ostatnich latach, wraz ze wzrostem popularności w różnych dziedzinach stomatologii (nie tylko takich jak protetyka, czy chirurgia stomatologiczna, ale również tak enigmatycznie brzmiące twory jak periodontologia czy endodoncja) niezwykle popularne stało się wybielanie zębów. Nikt nie chce przecież mieć szarych, czy żółtych zębów – nie tylko chodzi o kwestie estetyczne, ale również o kwestie związane ze zdrowotnością – przyczyną przebarwień mogą być zmiany chorobowe, nie tylko dość oczywista próchnica, ale również choroby trzustki czy zaburzenia hormonalne.

Pasty wybielające

Najtańszym ze sposobów na poprawienie koloru swojego uzębienia będą oczywiście pasty wybielające – ich koszt wynosi od kilkunastu złotych za tubkę po nawet osiemdziesiąt złotych za pasty specjalistyczne, posiadające w swojej formule rozmaite wyciągi z węgla i innych dobrodziejstw natury. Nie zawsze jednak najtańsze rozwiązania są najlepsze.

Profesjonalne zabiegi wybielania zębów – Ceny

Na szczęście, obecnie w większości gabinetów dentystycznych w całej Polsce możemy wykonać profesjonalny zabieg wybielania zębów. Ceny są różne, wahają się w zależności od sposobu przeprowadzenia zabiegu – przykładowo, rozpiętość cen w przypadku wybielania nakładkami, to od 400 do 800 złotych. Jeśli zdecydujemy się na wybielanie laserowe, będziemy musieli zapłacić około 150 złotych od zęba – cena za oba łuki to około dwóch tysięcy złotych. Licówki zaś (cienkie płatki nakładane na ząb, niezwykle popularne wśród hollywoodzkich gwiazd kina) kosztują od ośmiuset do nawet trzech tysięcy złotych za jednego zęba – wszystko w zależności od materiałów użytych do wykonania kompozytów. Istnieją również inne sposoby na osiągnięcie efektu wybielania zębów (podkreślam, że zdrowy wygląd zębów da nam nie tylko chirurgia stomatologiczna bądź protetyka) – czyli naświetlanie lampami LED lub Beyond (ceny takich usług wynoszą – w przypadku zabiegu z użyciem lamp LED – do 500 złotych, a w przypadku lamp Beyond – do 1500 złotych). W przypadku martwych zębów również mamy rozwiązania – takie jak tzw. Power Bleaching lub Walking Bleaching – ich cena to między 50 a 300 złotych od jednego zęba.

Oferta wybielania zębów w Poznaniu

Spójrzmy zatem na ofertę związaną z medycyną stomatologiczno-estetyczną w sercu Wielkopolski – Poznaniu. Wybielanie zębów Poznań – taki zabieg można przeprowadzić co najmniej w kilkunastu klinikach, między innymi w sobotaclinic.pl. Stąd można śmiało stwierdzić, że w samym Poznaniu mamy szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o kliniki trudniące się wybielaniem zębów, na wszelkie możliwe sposoby (jak wspomniane przeze mnie już rozmaite sposoby wykorzystujące między innymi licówki, lampy LED czy lampy Beyond).

Oferta wybielania zębów w PoznaniuW większości tych zakładów – klinik ortodontycznych znajdziemy również pomoc w dziedzinach takich jak chirurgia stomatologiczna czy protetyka, takich jak przykładowo: zabiegi kiretażu, augementacja kości czy skaling), których Narodowy Fundusz Zdrowia nie obejmuje (bądź obejmuje w śmiesznej ilości przypadków – raz na pięć lat osobom z całkowitym brakiem uzębienia przysługuje proteza całościowa, lub raz na dwa lata pacjenci są upoważnieni do bezpłatnej wymiany protezy – to tylko najjaskrawsze z przypadków związanych z protetyka w Narodowym Funduszu Zdrowia).

Po spojrzeniu na powyższe wyliczenie, możemy śmiało stwierdzić, że takimi sprawami jak medycyna estetyczna, chirurgia stomatologiczna i protetyka, choć nie są one co prawda zbyt tanie, należy zajmować się w profesjonalnych gabinetach stomatologiczno-ortodontycznych, w celu jak najlepszego wykonania zabiegu. Na tym naprawdę nie warto oszczędzać – bo też się nie da. Na koniec warto przypomnieć starą łacińską paremię, czyli morbum evitare quam curare facilius est (łatwiej zapobiegać, niż leczyć).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj