Strona główna Zdrowie Życie z protezą kończyny

Życie z protezą kończyny

Dzięki protezom niepełnosprawni mogą wrócić niemalże do normalnych życiowych aktywności – podjąć pracę, wrócić na studia, samodzielnie egzystować w domu, bez konieczności liczenia na pomoc drugiej osoby. Można powiedzieć, że protezy kończyn dają drugie życie.

Nowoczesne technologie w służbie medycynie

Dzisiaj dzięki nowoczesnym technologiom niepełnosprawni nie są osobami wykluczonymi ze społeczeństwa. Kiedyś bywało inaczej. Niepełnosprawność bądź choroba czyniły człowieka niezdolnym do normalnego życia i samodzielnej egzystencji. Dzisiaj producenci protez są w stanie zadbać o to, by proteza była dla pacjenta rozwiązaniem jak najbardziej komfortowym. Proteza nogi może zapewnić chód niemal fizjologiczny to znaczy naturalny, jak u zdrowego człowieka. Niepełnosprawny dzięki posiadaniu takiej protezy może chodzić po schodach, siadać na krzesło, wstawać z krzesła, a nawet prowadzić samochód, o ile oczywiście spełnione są też inne warunki. Dobrze, kiedy pacjent ma motywację do podjęcia walki o swoje zdrowie i lepszą przyszłość.

Życie z protezą – 100% zaangażowania

Dla pacjenta, który rozpoczyna swoje życie z protezą, nowa sytuacja może okazać się bardzo trudna. Pacjent musi wykazać się ogromnym zaangażowaniem w walce o normalne życie. Wysiłek włożony w walkę na pewno się opłaci i z każdym tygodniem pacjent będzie coraz bardziej sprawny. Warto zadbać o to, aby pacjent po prostu polubił swoją protezę i by zaakceptował, że ta proteza jest częścią jego ciała i to się nie zmieni. Akceptacja tego stanu na pewno spowoduje, że pacjent będzie osobą bardziej stabilną psychicznie, co przyczyni się do lepszego samopoczucia. Aby nauczyć się życia z protezą niezbędna jest rehabilitacja, czasem bolesna i wymagająca wielu wyrzeczeń. Jest to jednak krok, który trzeba podjąć. Trzeba przećwiczyć wiele czynności, by potem, samodzielnie, nie zrobić sobie krzywdy. Dzisiaj lekarze oferują wiele rozwiązań, nie tylko protezy kończyn, ale popularna jest też proteza ramienia. Współpraca naukowców i lekarzy to niezwykła pomoc dla wszystkich niepełnosprawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here