Przy absolutnym nasyceniu informacjami cyfrowymi, fałszywymi wiadomościami i błędnym przekonaniem, że nic w internecie nie jest prawdziwe, czasem jest trudno rozróżnić, jakim źródłom można zaufać. Blog o psach może być miejscem, w którym autor dzieli się osobistymi opiniami, ale blogi służą również jako legalne źródło wiadomości i informacji od ekspertów branżowych.

Nadal jednak pozostaje pytanie, czy możesz ufać każdemu blogowi o psach, który znajdziesz w internecie? Czytaj dalej – spróbujemy rozwiać Twoje wątpliwości!

Blog blogowi nierówny, czyli… każdy może założyć blog o psach

Blogi są pisane przez autora lub grupę autorów i zazwyczaj dotyczą określonego tematu. Blogi, skrót od Web Logs, początkowo pojawiły się jako proste pamiętniki online, składające się z określonej struktury. Blogowanie stało się niezwykle popularne i można śmiało stwierdzić, że obecnie istnieje blog na każdy możliwy temat

Dlatego, zwłaszcza gdy poszukujemy rzetelnych informacji, należy pamiętać, że blog o psach może założyć każdy – nawet najmniej uzdolniony technicznie i niekoniecznie posiadający odpowiednią wiedzę w temacie. Nie ma znaczenia, czy jest osobą fizyczną, małą firmą czy profesjonalną organizacją; siedzącą w domu mamą czy dyrektorem korporacji.

Czy blogi o psach są wiarygodnym źródłem informacji?

Tak i nie. Istnieją w internecie blogi o psach, które są w najlepszym razie wątpliwe – wiele z nich jest mocno opiniotwórczych i brakuje im profesjonalizmu, a wiedza ich twórców pochodzi z niesprawdzonych stron, na których artykuły o psach piszą osoby z równie małym doświadczeniem.

Istnieje na szczęście wiele blogów, wypełnionych cennymi informacjami, które są pisane przez prawdziwych ekspertów i mogą być świetnym źródłem wiedzy. Ich autorzy dzielą się z czytelnikami wiedzą pochodzącą najczęściej z bogatego doświadczenia zawodowego związanego z opieką, leczeniem czy szkoleniem psów. Jednym z takich blogów jest https://www.wojtkowszkolenia.pl/blog/, na którym znaleźć można wiele informacji o szkoleniu i behawiorystce psów, a także porady dotyczące codziennego życia z ukochanym czworonogiem. Dużo miejsca zajmują tam również ciekawe artykuły na temat psów.

Czy blog o psach może być wiarygodnym źródłem informacji?

Na co zwracać uwagę przeglądając blogi o psach

Jak w przypadku każdego źródła, należy sprawdzić referencje autora, ocenić blog pod kątem stronniczości i sprawdzić, jak często jest aktualizowany. Blogi mogą być często sponsorowane lub wspierane przez inne, czasem większe organizacje, a informacja ta powinna być udostępniona na blogu. Ponadto, blogi mogą zarabiać pieniądze poprzez sprzedaż powierzchni reklamowej na swoich stronach, warto uważać na nadmierne reklamy.

Należy również pamiętać, że nie ma czegoś takiego, jak kontrola jakości blogów. Podczas gdy książki i artykuły o zwierzętach przechodzą przez kilka etapów recenzji i edycji, autorzy blogów mogą w zasadzie publikować wszystko bez sprawdzania faktów.

Warto zatem ufać blogom prowadzonym przez lecznice weterynaryjne, profesjonalnych trenerów psów, opiekunów czworonogów i fundacje poświęcone ratowaniu zwierząt. Również blogi pisane przez międzynarodowe organizacje prozwierzęce zawierają rzetelne informacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj