Ciekawa aranżacja wnętrza bywa sporym wyzwaniem. Ciągłe zmiany we wzornictwie, przemijające mody na kolory czy kolejne trendy wyznaczane przez projektantów nie ułatwiają zadania, szczególnie jeżeli chodzi o pokoje dla dzieci i nastolatków. Do tego dochodzi jeszcze wybór mebli, wykładzin, płytek itp. Są jednak materiały i dodatki, które modne są zawsze, zmienia się jedynie ich kolorystyka i wzornictwo. To tapety na ścianę, plakaty dla nastolatków z ciekawymi motywami oraz zmywalne i tablicowe farby.

Urządzanie pokoju dla nastolatka może okazać się sporym wyzwaniem, mimo że na rynku dostępnych jest wiele materiałów, dzięki którym dokonać można udanej aranżacji. Bardzo ważne jest to by kolorystyka i zastosowane wzory były dopasowane do temperamentu dziecka. Nie każdemu przypadną do gustu np. tapety o bardzo wyraźnych i krzykliwych motywach. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie odpowiednich plakatów dla nastolatka, które mogą zawisnąć na ścianach w jego pokoju. Dobrze by odzwierciedlały zainteresowania młodego człowieka. Mogą przedstawiać ciekawą grafikę, zdjęcia zwierząt lub zawierać hasło motywacyjne. Najpopularniejsze plakaty dla nastolatków to zdjęcia ich idoli, wykonawców muzycznych, znanych aktorów czy postaci z filmów i gier. Bardzo ważne by w procesie projektowania pokoju, uczestniczył jego przyszyły mieszaniec. Dotyczy to nie tylko koloru ścian i wyboru dodatków, ale także dobierania mebli, a nawet pościeli. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych nieporozumień.

Pokój dziecięcy

Całkiem inaczej ma się sprawa z urządzeniem pokoju dla młodszego dziecka, szczególnie takiego całkiem małego. Kolory na ścianach w takim pokoju muszą być zdecydowanie bardziej stonowane a wzory spokojne. Należy mieć na uwadze to, że środowisko, w jakim przebywa na co dzień dziecko ma ogromny wpływ na jego dalszy rozwój. Tutaj także, jak w przypadku plakatów dla nastolatków, można użyć wizerunków postaci z bajek i filmów do ozdobienia ścian w pokoju. W sklepach dostępne są tapety, które mają wzory w baloniki, słoniki, samochody itp. W przypadku troszkę starszych dzieci może to być specjalna tapeta, po której można malować i rysować. Niezależnie od tego, jakiego koloru farby zostaną użyte do malowania, jakie tapety zostaną położone czy jakie plakaty dla nastolatków zawisną na ścianach, bardzo ważne jest to by młody człowiek czuł się swoim pokoju komfortowo. Aby mógł tam spędzać czas, grać, bawić się, przyjmować swoich znajomych i przyjaciół a przede wszystkim dobrze wypoczywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here