Rafał Brzozowski o Eurowizji

Rafał Brzozowski już opracował występ na Eurowizję 2021. Zdradził nam, co pokaże światu podczas 3-minutowego show. Opowiedział przy okazji, jak układa się jego współpraca z wymagającym Agustinem Egurrolą.

Przed Rafałem Brzozowskim wielkie chwile. Za trzy tygodnie wokalista pojawi się na eurowizyjnej scenie ze swoim utworem The ride. Od tygodni trwają gorączkowe przygotowania do tego, aby Polak zaprezentował się jak najlepiej.

Rafał chce zaskoczyć fanów nie tylko perfekcyjnym wykonem, ale także od jakiegoś czasu ostro trenuje, by dorównać tancerzom, którzy będą towarzyszyli mu na scenie, na której będzie się działo. Brzozowski opowiedział Jastrząb Post, co przygotował dla publiczności w kraju i za granicą.

Jak Rafał Brzozowski wystąpi na Eurowizji 2021?

Występ Rafała będzie nawiązywał do klimatu z teledysku. W tle pojawią się wizualizacje z neonami w języku polskim. W ten sposób wokalista chce nawiązać do polskiej tradycji, która jego zdaniem będzie idealnym uzupełnieniem dla anglojęzycznego utworu.

Ponieważ nie możemy zabrać ze sobą muzeum, to myślę, że zabierzemy je w formie cyfrowej, w formie wizualizacji. To jest jednak ten koloryt, te elementy bardzo historyczne dla nas i znaczące, chociażby warszawska syrenka czy niektóre symbole z lat 80., które dają poczucie tej polskości, a ponieważ piosenka jest w języku angielskim, to myślę, że te akcenty mocne muszą być. Takie to trochę starodawne, ale nowocześnie pokazane na scenie. Może to dobrze wypaść.

Podobne wizualizacje mogliśmy zobaczyć w trakcie występu Rafała w finale The Voice Kids 4.

Rafał Brzozowski – występ z The Ride

Rafał Brzozowski – występ z The Ride

Eurowizja 2021. Rafał Brzozowski o współpracy z Agustinem Egurrolą

Za choreografię Rafała odpowiedzialny jest Agustin Egurrola, który od lat pracuje w show-biznesie. Choreograf kubańskiego pochodzenia ma na swoim koncie nie tylko udział w najpopularniejszych telewizyjnych shows, ale również przygotowywanie układów tanecznych do największych muzycznych imprez transmitowanych przez telewizję. Nic więc dziwnego, ze to właśnie on pracuje razem z Rafałem Brzozowskim nad jego występem na Eurowizji.

Juror Dance Dance Dance w programie dał się poznać jako bardzo wymagający trener. Rafał w rozmowie z Jastrząb Post zdradził, jak układała mu się współpraca z nową gwiazdą TVP:

Ja z Agustinem nie mam żadnych starć, ani tarć. Myślę, że jest dobrym duchem tej ekipy, dużo mi też pomaga, tak mentalnie, żeby się na pewne rzeczy otworzyć ruchowo. Ale też nie próbuje ze mnie zrobić tancerza na siłę. On cały czas twierdzi, że najważniejsze jest, aby dobrze to zaśpiewać. Ja to popieram. Ale chciałbym z tymi fantastycznymi chłopakami, którzy świetnie to tańczą, być w tym układzie. Jest spora ta scena, choreograficznie chcemy się do tego dobrze przygotować i zrobić tak, żeby nie myśleć o tych krokach, czy ruchach i zrobić to na najlepszym poziomie. Jesteśmy w  stanie naprawdę zrobić to dobrze.

Cała rozmowa poniżej.

Występ Rafała z The ride w The Voice Kids 4:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj