Alicja Szemplińska

Alicja Szemplińska nie miała łatwych początków kariery. Swoje spotkanie ze sceną rozpoczęła bardzo wcześnie. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, jak je wspomina.

Alicja Szemplińska swoją muzyczną przygodę rozpoczęła gdy miała zaledwie kilka lat. Już wtedy wiedziała, że swoją przyszłość chce związać ze scenę. W wieku 12 lat postanowiła brać profesjonalne lekcje śpiewu, a później zaczęła brać udział w konkursach muzycznych. Największy sukces odniosła dzięki swojemu udziałowi w programie The Voice of Poland. Już podczas castingów zachwyciła jurorów, a przechodząc przez kolejne etapy programu, nie miała sobie równych. Dotarła do finału, gdzie była bezkonkurencyjna.

Dzięki swojemu talentowi miała w zeszłym roku reprezentować Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji. Niestety przez pandemię został on odwołany, a w tym roku reprezentował nas Rafał Brzozowski, który zakończył zmagania w Rotterdamie na etapie półfinału.

Alicja Szemplińska o początkach kariery. Podzieliła się historią z dzieciństwa

Alicja Szemplińska od dziecka wiedziała, że scena jest jej przeznaczeniem. Jako kilkuletnia dziewczynka miała już za sobą pierwsze występy przed dużą publicznością. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała, jak wspomina ten czas. Okazuje się, że początki na scenie nie były łatwe, jednak z czasem nabrała odwagi. Jak wspomina ten czas?

Alicja Szemplińska wspomina swoje dzieciństwo:

Moje dzieciństwo było zawsze związane z bajkami Disneya. Czasami czułam się bardziej księżniczką, czasami bardziej wojowniczką, czasami właśnie rycerzem. Myślę, że jestem w stanie utożsamić się z wieloma bohaterkami Disneya. A dzisiaj spełnia się jedno z moich największych marzeń, czyli piosenka dla Disneya. Będzie się działo.

Jak wyznała w rozmowie z reporterką Jastrząb Post Alicja, od dziecka uwielbiała muzykę:

Ja od najmłodszych lat miałam swój świat. Swoją fantazję artystyczną. Myślę, że moi rodzice od najmłodszych lat czuli, że moja dusza jest artystyczna. Mój pierwszy występ na scenie był gdy miałam około 5 lat i śpiewałam piosenkę Puszek Okruszek. To był niesamowity moment, niesamowite przeżycie. Pamiętam tylko jak mi się nogi i ręce trzęsły ze stresu. Wiele lat mi to potem towarzyszyło. Trzęsące się ręce, trzęsące się nogi. Ale to wszystko z czasem udało mi się pokonać.

Czy w programie The Voice of Poland także miała problem ze stresem?

Ogromną pomocą żeby pokonać ten stres był udział w programie Hit! Hit! Hurra! gdy miałam 14 lat. Już troszeczkę nauczyłam się pracy z kamerą, nauczyłam się pokonywać ten stres związany z występami telewizyjnymi. Nie wiem jak by było, gdybym wcześniej nie występowała w programie. Ale myślę, że to mnie tak mentalnie przygotowało do udziału w programie The Voice of Poland.

Trzeba przyznać, że Alicja na scenie prezentuje się fenomenalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj